لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 
 
 

تصويب توافقنامه خروج انگليس از اتحاديه اروپا

يکشنبه 4 آذر 1397  

رهبران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا روز یکشنبه توافقنامه خروج انگلیس از این اتحادیه را تصویب کردند.

تصويب توافقنامه خروج انگليس از اتحاديه اروپابه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه ، رهبران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا روز یکشنبه توافقنامه خروج انگلیس از این اتحادیه را تصویب کردند.

دونالد توسک رئیس شورای اروپا در پی تصویب توافقنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اعلام کرد 27 کشور باقی مانده در اتحادیه اروپا خواستار نزدیک ترین رابطه با لندن هستند.

ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا نیز گفت : امروز روز غم انگیزی است. دیدن اینکه کشوری مثل انگلیس - یا هر کشور دیگری- از اتحادیه اروپا خارج می شود ، لحظه خوشحال کننده ای نیست بلکه لحظه ای غم انگیز است. من معتقدم دولت انگلیس در جلب حمایت پارلمان انگلیس موفق خواهد شد. من به این توافق رای موافق دادم چرا که این بهترین توافق ممکن برای انگلیس است... این بهترین توافق ممکن است و اتحادیه اروپا موضع اساسی خود را در این باره تغییر نخواهد داد.

میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برگزیت گفت : در طول این مذاکرات استثنایی ، ما به سختی تلاش کرده ایم به توافق برسیم . این بدان معناست که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به شیوه ای نظام مند سازماندهی و اجرا شود. ما با انگلیس مذاکره کرده ایم ، نه علیه انگلیس. هم اکنون زمان آن است که همه مسئولیت خود را بر عهده گیرند. این توافق گامی لازم برای اعتمادسازی بین انگلیس و اتحادیه اروپاست. ما باید به مرحله بعدی این مشارکت بی سابقه و بلندپروزانه ملحق شویم. ما متحد ، شریک و دوست باقی خواهیم ماند.

مارک روته نخست وزیر هلند هم با ابراز تاسف از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: امروز هیچ طرفی برنده نیست و همه ما بازنده ایم.
وی افزود : فکر می کنم از دست دادن انگلیس خبر بدی است. من همیشه همین فکر را می کردم. فکر می کنم ما هم اکنون توافقی داریم که میزان خسارت به انگلیس و اتحادیه اروپا را محدود می کند. آنچه ما پیدا کرده ایم ، بسته ای قابل قبول است. خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خبر بدی است ، اما این بسته ای متوازن برای هر دو طرف است. این نتیجه ای متوازن بدون هیچ برنده سیاسی است. اما فکر می کنم قابل قبول است.
  

< بازگشت >

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "