لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 
 
 

تشدید تدابیر امنیتی در پاریس

يکشنبه 4 آذر 1397  

خشونت در تظاهرات روز شنبه بی سابقه و منطقه شانزلیزه هرگز چنین صحنه‌هایی را ندیده بود تعداد تظاهر کنندگان حدود ۱۰۶ هزار نفر تخمين زده شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، در پی تظاهرات خشونت آمیز علیه سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه در روز شنبه در پاریس، تدابیر امنیتی شدیدی در این شهر به اجرا گذاشته شد.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، روز شنبه ده‌ها نفر در این ناآرامی‌ها بازداشت شدند و پلیس فرانسه برای متفرق کردن تظاهر کنندگان به شلیک گاز اشک آور و استفاده از ماشین آبپاش متوسل شد. امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، در پیامی در توییتر به شدت از تظاهر کنندگان انتقاد کرد.
جیم بیترمن، خبرنگار سی ان ان در پاریس در گزارشی گفت: صحنه‌ای که روز شنبه و یک روز پس از جمعه سیاه در منطقه شانزلیزه پاریس شکل گرفت صحنه‌ای غیرمعمول بود. شنبه شب هیچ کس در این منطقه حضور نداشت که علتش این بود که نیرو‌های پلیس همه را از آن بیرون کرده بودند. روز شنبه تظاهرات بسیار خشونت آمیزی در این منطقه برگزار شده بود. تظاهرات جنبش ضد سرمایه داری از یک هفته قبل آغاز شده بود.
وزارت کشور فرانسه اعلام کرد تعداد تظاهر کنندگان روز شنبه حدود ۱۰۶ هزار نفر بود. تعداد تظاهر کنندگان در هفته گذشته بین ۲۵۰ هزار تا ۲۸۰ هزار نفر بود. خشونت در تظاهرات روز شنبه بی سابقه بود و شاید منطقه شانزلیزه هرگز چنین صحنه‌هایی را ندیده بود. تظاهر کنندگان جنبش ضد سرمایه داری روز شنبه در این منطقه لاستیک و خودروها، از جمله یک خودرو پلیس را آتش زدند. حدود ۱۳۰ نفر در سرتاسر فرانسه بازداشت شدند. تعداد افراد بازداشت شده در پاریس نیز ۴۲ نفر بود. روز شنبه روز خشونت در پاریس بود و باید دید در روز‌های آینده سرانجام این تظاهرات به کجا ختم می‌شود.   

< بازگشت >

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "