لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر
 
 

جستجوی شهاب سنگ با زیردریایی

دوشنبه 11 تير 1397  

دانشمندان قصد دارند زیردریایی هایی با قابلیت کنترل از راه دور را به اعماق اقیانوس بفرستند تا بقایای یک شهاب سنگ را بیابند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، هفتم مارس یک شهاب سنگ در سواحل اقیانوس در ایالت واشنگتن برخورد کرد.

به گفته مارک فیرس سرپرست بخش Cosmic Dust Curator در ناسا، این شهاب سنگ به اندازه یک خودروی زمین گلف بود و در فاصله ۶ مایلی ساحل منفجر و در اقیانوس پراکنده شد. تخمین زده می شود هنوز حدود ۲ تن از بقایای آن احتمالا در عمق نیم مایلی اقیانوس وجود داشته باشند.

فیرس در این باره می گوید: این بزرگترین شهاب سنگی است که طی ۲۱ سال گذشته در ایالات متحده آمریکا فرود آمده است.

برخی از قطعات شهاب سنگ احتمالا به اندازه یک آجر ساختمانی باشند. در همین راستا دانشمندان قصد دارند برای مطالعات بیشتر آنها را جمع آوری کنند. خوشبختانه یک کشتی تحقیقاتی( Nautilus) هم اکنون در حال انجام یک ماموریت تحقیقاتی است. استفاده از این کشتی که مجهز به ابزارهای فناورانه است در جستجو برای بقایای شهاب سنگ نیز کارآمد خواهد بود.

درهمین راستا رابرت بالارد موسس این شرکت، همراه گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن و ناسا برای انجام این پروژه همکاری می کنند.

کشتی ناتیلوس با استفاده از زیردریایی هایی که از راه دور کنترل می شوند، منطقه را بررسی و قطعات شهاب سنگ را جمع آوری می کند. همچنین کشتی ناتیلوس مجهز به فناوری ارتباط ماهواره ای با سرعت بالا است که برای انتقال ویدئو و اطلاعات حسگرها به مرکز کنترل ماموریت در دانشگاه رود آیلند به کار می رود.

احتمالا بقایای شهاب سنگ نزدیک یک دره زیر آبی با عمق ۴۰۰ فوت قرار دارند. این منطقه تقریبا مسطح است و به همین دلیل تکه های تیره رنگ شی آسمانی را راحت تر می توان در کف اقیانوس مشاهده کرد.

این بنیاد غیر انتفاعی قبلا نیز بقایای تایتانیک را کشف کرده است.   

< بازگشت >

 
New Page 1

 

 

 

 

 

 

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2012 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک کامل سايت مجاز است"

آدرس پستي: تهران - صندوق پستي 566/14515