لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 
 
 

احتمال برکناری ترزا می قوت گرفت

چهارشنبه 21 شهريور 1397  

تعدادی از نمایندگان حزب حاکم محافظه‌کار انگلیس با برگزاری نشستی چگونگی و زمان برکناری «ترزا می» نخست وزیر این کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی‌بی‌سی، تعدادی از نمایندگان حزب حاکم محافظه‌کار انگلیس موسوم به «توری» نشستی را برگزار کرده‌اند که در آن چگونگی و زمان برکناری «ترزا می» نخست وزیر این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

بر اساس اعلام این رسانه، حدود ۵۰ نماینده عضو «گروه تحقیق اروپایی» که مخالف طرح نخست وزیر برای خروج لندن از اتجادیه اروپا هستند، در جلسه مذکور آشکارا درباره «تغییر و دستکاری در قوانین انتخاب رهبر حزب» صحبت کرده‌ اند.

یک منبع آگاه به خبرگزاری بی‌بی‌سی اعلام کرد که تعدادی از حاضران در این نشست نامه‌ های عدم اعتماد خود به نخست وزیر را تحویل مسئولان حزب توری نیز داده‌اند.

بر اساس آیین‌ نامه حزب محافظه‌ کار انگلیس، اگر ۱۵ درصد از نمایندگان - در حال حاضر ۴۸ نفر از ۳۱۵ نماینده محافظه‌کار - موضوع عدم اعتماد به نخست وزیر را مطرح کنند، باید انتخابات رهبری حزب برگزار شود.

روزنامه «سان» امروز چهارشنبه در گزارشی نوشت که دفتر نخست وزیر انگلیس در حال تهیه طرح‌ هایی محرمانه است تا در صورت رد شدن کلیات طرح فعلی از سوی اتحادیه اروپا در هفته آینده به صورت کلّی آن را کنار بگذارد.
  

< بازگشت >

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "