لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

برنامه‌ریزی برای رسیدن به هدف

برخی در زندگی برای رسیدن به موفقیت تلاشی نمی‌کنند و فقط منتظر هستند تا شانس برای آنها کاری انجام دهد! در حقیقت این افراد عقل خود را به کلی کنار گذاشته‌اند و منتظرند تا اتفاق خوشایندی برای آنها بیفتد و آنها را ثروتمند کرده یا به آرزوهایشان در زندگی برساند؛ حتی اگر چنین اتفاقی هم بر فرض محال برای کسی رخ بدهد چون واقعا لیاقت آن را نداشته به‌زودی آن موقعیت را از دست می‌دهد. در دنیا فرصت‌ها و ثروت‌های بادآورده زیادی وجود دارد. روان‌شناسان می‌گویند که بین خواستن چیزی و آمادگی دریافت آن را داشتن فرق وجود دارد.هیچ‌انسانی نمی‌تواند در زندگی خود به هدفی برسد، مگر اینکه باور داشته باشد می‌تواند آن را به دست بیاورد. برای رسیدن به هر هدفی در زندگی ، باید ذهن خود را در شرایط باور قرار دهید. مطمئن باشید در این دنیای به این بزرگی کسی را نمی‌توانید پیدا کنید که تنها با امید و آرزو به هدف خود رسیده باشد.یکی از دلایلی که بیشتر افراد در زندگی به موفقیت چشمگیری نمی‌رسند و برای همیشه با طعم شیرین موفقیت غریبه می‌مانند، این است که با وجود تمام حقایقی که در رابطه با توانایی‌های روحی، ذهنی و جسمی انسان بیان شده، به خود و توانایی‌هایشان ایمان نمی‌آورند و همیشه صحبت از غیرممکن‌ها می‌کنند. اگر شما فکر می‌کنید که کاری که قصد انجام آن را دارید درست است و به آن ایمان دارید، لحظه‌ای درنگ نکنید و از همین امروز برای رسیدن به آن تلاش کنید.

از شکست‌ها درس بگیرید

با مطالعه زندگی بزرگان تاریخ این حقیقت آشکار می‌شود که همه کسانی که در زندگی خود به موفقیتی رسیده‌اند و توانسته‌اند نام خود را در کتاب تاریخ سرنوشت بشر جزو افراد موفق به ثبت برسانند، در ابتدای کار با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو شده‌اند، ولی رمز موفقیت آنها در این بوده است که در برابر تمام مشکلات مقاومت کرده و نهایتا توانسته‌اند راه خود را به سوی موفقیت هموار کنند. شما هم مثل هر انسان دیگری مطمئنا در ابتدای راه با مشکلاتی مواجه می‌شوید و حتی ممکن است شکست هم بخورید، اما ناامید نشوید. قبل از رسیدن به موفقیت باید شکست‌های موقتی را بپذیرید. یکی از راه‌های تشخیص‌دادن انسان‌های بااراده از بی‌اراده این است که عکس‌العمل‌های آنان را در زمان برخورد با شکست یا مشکلات با یکدیگر مقایسه کنید؛ اگر کمی دقت کنید، متوجه می‌شوید که انسان‌های بی‌اراده هنگامی که سایه‌های شکست از راه می‌رسند به‌سادگی دست از کار می کشند، ولی انسان‌های بااراده می‌مانند و با امید و اراده خود با سیاهی و رعد و برق‌های ابرهای سیاه مبارزه می‌کنند، چراکه آنها می‌دانند لذتی که در دیدن نور خورشید پیروزی وجود دارد ارزش تحمل بزرگترین سختی‌ها را دارد. اگر شما هم دوست دارید در زندگی‌تان به موفقیتی برسید، چاره‌ای جز مبارزه با مشکلات ندارید. دو راه بیشتر وجود ندارد؛ یا مبارزه می‌کنید و پیروز می‌شوید و یا ناامید می‌شوید و شکست می‌خورید. برای رسیدن به موفقیت چاره‌ای جز انتخاب راه اول ندارید.اما با این حال عده‌ای نیز وجود دارند که راه دوم را انتخاب می‌کنند و پیش خود این طور فکر می‌کنند که راه آسان‌تری نیز برای رسیدن به موفقیت وجود دارد و آن این است که می‌توان با پول موفقیت خرید! نکته‌ای که نباید فراموش کنید، این است که موفقیت با خود پول و ثروت می‌آورد، ولی ثروت برای کسی موفقیت نمی‌آورد. اگر پول برای کسی موفقیت می‌آورد، انسان‌های ثروتمند زیادی در اطراف شما زندگی می کنند؛ ولی چه تعداد از آنها به‌راستی انسان‌های موفقی هستند؟

اهداف خود را مشخص کنید

بسیاری از افراد آن‌طور که دوست ندارند زندگی می‌کنند. برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کنند، ولی همیشه شکست می‌خورند! تا هنگامی که ندانید چه می‌خواهید و در پی چه چیزی هستید نمی‌توانید به اهداف خود در زندگی برسید و متاسفانه باید بگوییم که همیشه شکست می‌خورید. حقیقتی که باید به آن توجه کنید این است که بیشتر انسان‌ها در زندگی می‌دانند که چه چیزهایی نمی‌خواهند، ولی نمی‌دانند چه چیزهایی می‌خواهند. همین حقیقت راز شکست بیشتر انسان‌هایی است که همیشه در حسرت رسیدن به موفقیت زندگی می‌کنند. شما برای رسیدن به هر هدفی در زندگی باید برای آن برنامه‌ریزی کنید، به آن وفادار باشید و با تمام تلاشتان به سمت آن هدف حرکت کنید. در واقع می‌توان گفت تلاش برای رسیدن به هدفی بدون برنامه‌ریزی برای آن، مثل واردشدن به رودخانه‌ای است که نمی‌دانید عمق آن چقدر است و برای عبور از آن به چه امکاناتی نیاز دارید! برای اینکه بتوانید مطمئن شوید که برای رسیدن به هدفتان برنامه خوبی طراحی کرده‌اید باید با افراد قابل اطمینان مشورت کرده و جنبه‌های مختلف برنامه‌ای را که طراحی کرده‌اید با کمک همدیگر بررسی کنید. برنامه‌ای که شما برای رسیدن به اهدافتان طراحی می‌کنید، نشان‌دهنده میزان قدرت و استعداد شما در استفاده از زمان و مدیریت شما بر سایر مسائل است. در زمان برنامه‌ریزی برای رسیدن به اهدافتان به شکست‌های گذشته فکر نکنید، لطفا کمی با خودتان منصف باشید. همه ما انسان‌ها در زندگی باید داغ شکست را بچشیم تا بتوانیم لذت واقعی موفقیت را احساس کنیم. هنگام برنامه‌ریزی به شکست‌های گذشته فکر نکنید.

به آینده امیدوار باشید

احساس موفقیت عظیم‌ترین و عجیب‌ترین احساسی است که یک انسان می‌تواند در زندگیش آن را تجربه کند. این احساس با هیچ عبارتی قابل توصیف نیست. این احساس هدیه‌ای است برای تمام انسان‌هایی است که توانسته‌اند سختی‌ها و مشکلات را تحمل کرده و به قله افتخار برسند. انسانی که می‌خواهد به موفقیت برسد مثل کودکی است که می‌خواهد دوچرخه‌سواری را یاد بگیرد.همه می‌دانند که کودک در اولین تلاش‌هایش به زمین می‌خورد و بدن ظریف او تا حدی زخمی می‌شود، اما او به علت اینکه شوقی درونی برای دوچرخه‌سواری دارد همه سختی‌ها و زمین‌خوردن‌ها را تحمل می‌کند و نهایتا روزی می‌رسد که او می‌تواند با دوچرخه خود کارهای فوق‌العاده انجام دهد. رسیدن به موفقیت نیز مثل دوچرخه‌سواری در ابتدای کار دشواری‌های خاص خود را دارد. اولین پله‌های موفقیت آنقدر بلند است که باید به دلیل اینکه پایمان را روی آن بگذاریم، چیزی را در زیر پاپمان قرار دهیم یا اینکه حتی به کمک دستانمان از در و دیوار را بگیریم و از آن بالا برویم. فقط رسیدن به اولین پله سخت است. کسی که بتواند خود را روی اولین پله برساند، به‌راحتی می تواند از بقیه پله‌ها بالا برود.

چهارشنبه 27 خرداد 1399  منيع :  آرمان ملی

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "