لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

نشانه‌های خاموش سرطان کلیه

بیماران مبتلا به سرطان کلیه در مراحل اولیه بیماری با علائم بسیار کم یا هیچ علائمی مواجه نمی‌شوند، از این رو، تشخیص این که سرطان چه زمانی در کلیه‌ها آغاز شده دشوار است. گاهی سرطان کلیه می‌تواند ارثی باشد. سیگار کشیدن نیز یکی از دلایل شایع ابتلا به سرطان کلیه است و ترک سیگار تنها روش برای کاهش احتمال مواجهه با این شرایط است. از دیگر عوامل خطرآفرین می‌توان به اضافه وزن، فشار خون بالا، و استفاده بیش از حد و بلند مدت از داروهای ضد درد اشاره کرد‎. در اینجا با برخی از نشانه‌های سرطان کلیه آشنا می‌شوید:‏

درد خفیف پهلو: احساس درد پایدار در پهلو که از بین نمی‌رود باید زنگ هشدار را به صدا درآورده و برای بررسی دقیق‌تر به پزشک مراجعه کنید. البته ممکن است به دلایل دیگر که شرایطی وخیم و جدی نیستند نیز شکل گرفته باشد‎.

وجود خون در ادرار: مشاهده خون در ادرار نشانه قطعی ابتلا به سرطان کلیه نیست، اما باید زنگ هشدار را برای شما به صدا درآورد. اگر خون در ادرار به واسطه سرطان کلیه شکل گرفته باشد، احتمالا بیماری در مرحله پیشرفته قرار دارد.

خستگی و کاهش وزن: خستگی، بی‌اشتهایی، و کاهش وزن بی‌دلیل سه نشانه‌ای هستند که در مراحل پیشرفته‌تر سرطان کلیه ظاهر می‌شوند.

افزایش فشار خون: اگر فشار خون شما به طور معمول در سطح خوب و عادی قرار داشته، اما اخیراً متوجه افزایش آن شده‌اید، این می‌تواند به بروز مساله‌ای جدی مانند سرطان کلیه اشاره داشته باشد. کلیه‌ها از طریق ترشح هورمونی به نام رنین به مدیریت تعادل مایع و فشار خون در بدن شما کمک می‌کنند. سرطان می‌تواند در این فرآیند اختلال ایجاد کند.

تب: هر زمان که دمای بدن شما افزایش می‌یابد، نشانه‌ای از درگیری سیستم ایمنی با یک مزاحم است. این مزاحم می‌تواند یک ویروس، باکتری، یا تومور باشد. اگر با تعریق شبانه یا احساس گرگرفتگی مواجه هستید، نظارت بر دمای بدن خود را مد نظر قرار دهید. در غیاب دیگر علائم آشکار عفونت، مانند سرفه، عطسه، یا دردهای ماهیچه ای، مواجهه با تب نشانه‌ای هشداردهنده است و باید برای بررسی دقیق شرایط به پزشک مراجعه کنید‎.

جمعه 6 ارديبهشت 1398  منيع :  روزنامه اطلاعات

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "