لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

درمان‌هایی برای میگرن

آیا از سردردهای میگرنی به تنگ آمده‌اید؟ آیا حمله‌های میگرنی زندگی را برایتان سخت کرده است؟ بدون شک تمام تلاشتان را برای تسکین تیر کشیدن سر و حالت تهوعتان انجام می‌دهید. در این مقاله‌ کوتاه ما روش‌هایی برای تسکین و پیشگیری از این سردردها ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

غذا‌های کم چرب بخورید

متخصصان معتقدند که دردهای میگرنی به دلیل استرس (80 درصد)، هورمون‌ها (65 درصد)، نورهای مصنوعی (38 درصد)، دود ( 36 درصد)، برخی از خوردنی‌ها (27 درصد) و همچنین عوامل دیگر به وجود می‌آید. در طول یک پژوهش آمریکایی شرکت کننده‌ها به مدت 12 هفته یک رژیم غذایی کم چرب دنبال کردند. در پایان این پژوهش، محققان مشاهده کردند که حملات میگرنی شرکت کننده‌ها 40 درصد کاهش یافته است. از این گذشته شدت دردهای میگرنی این افراد با کاهش 66 درصدی همراه بوده است و مدت زمان آن نیز 70 درصد کاهش یافته است. برای مقابله با حملات میگرنی حتماً سعی کنید میزان مصرف چربی‌های روزانه‌تان را کاهش دهید.

ویتامین B2 را دریابید

نتایج پژوهش‌های علمی که در بلژیک انجام شده نشان می‌دهد که تعداد حملات میگرنی 60 درصد افرادی که روزانه به میزان 400‌میلی‌گرم ویتامین B2 مصرف کرده‌اند 50 درصد کاهش یافته است. از مصرف مواد غذایی حاوی این ویتامین کوتاهی نکنید.

بابونه موثر است

پیش از این نتایج پژوهش‌های انگلیسی نشان داده بود که بابونه به‌طور خفیف و موقت سردردهای میگرنی را کاهش می‌دهد. اما نتایج پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد مصرف عصاره‌ بابونه می‌تواند تعداد حملات میگرنی را از 5 مرتبه به 3 مرتبه در ماه کاهش دهد.

مصرف ملاتونین

دو سوم افرادی که به مدت 3 ماه هر شب قبل از خواب ملاتونین مصرف کرده‌اند اذعان می‌کنند که کمتر دچار حملات میگرنی می‌شوند.برای تسکین میگرن: تأثیر منیزیم چقدر است؟منیزیم یک ماده معدنی مفید برای بدن است. برخی از محققان حملات میگرنی را به کمبود میزان منیزیم در مغز نسبت می‌دهند. اما باید بگوییم که نتایج دو پژوهش از 3 پژوهشی که در این زمینه انجام شده نشان می‌دهد مصرف مکمل منیزیم تأثیر زیادی در تسکین دردهای میگرنی ندارد.

مصرف بیش از حد مسکن‌ها

شاید این گفته عجیب به نظر برسد اما مصرف زیاد مسکن‌ها می‌تواند باعث بدتر شدن اوضاع سلامتتان شود. به عقیده‌ محققان آلمانی مصرف مسکن‌ها بیش از دو مرتبه در هفته یا مصرف تریپتان‌ها بیش از 17 مرتبه در ماه ممکن است سردردهای میگرنی را بیشتر کند.

پنجشنبه 4 آبان 1391  منيع :  روزنامه آرمان

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "