لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

مزایای باور نکردنی زود خوابیدن

زود خوابیدن مزایای باور نکردنی دارد مثلا اگر زود بخوابید بهتر میتوانید وزن کم کنید چرا که کم خوابی و بد خوابی باعث چاقی می شود،پس شبها زودتر بخوابید.
این روزها انسان ها آنقدر گرفتار هستند و کار برای انجام دادن دارند که از وقت خوابشان می زنند تا به کارهایشان برسند،بعضی از ما صبح زود بیدار می شویم و در خانه کار میکنیم یا سر کار میرویم و آنجا آنقدر کار می کینیم تا با خستگی مفرط از محل کارمان به خانه باز می گردیم.تنها راهی که شاید بتوان کمی خستگی را از خود دور کنیم این است که زود بخوابیم اما آیا میدانید زود خوابیدن چه مزایای دیگری می تواند داشته باشد؟

کاهش استرس
ازدیاد استرس به مشکلات جسمی و روحی فراوانی منجر می شود که از عواقب آن می توان به یبماری و سکته های قلبی و مغزی اشاره کرد،خواب
می تواند آسیب های روحی و جسمی را ترمیم کند و باعث شود که بدن بتواند به طور طبیعی با استرس و صدمات و بیماری ها مبارزه کند.

کننترل و جلوگیری از بیماری ها
افرادی که دیر وقت می خوابند از بیماری های مزمن بسیاری رنج می برند وخطرابتلاء به انواع سرطان و بیماری های قلبی در انها بیشتر است،این افراد بیش تر از دیگران دچار مشکلات فشار خون،بالا بردن کلسترول می شوند،عادت به زود خوابیدن می تواند به کنترل فشار خون وجلو گیری از بیماری های مزمن کمک می کند.

بهبود حافظه
زود خوابیدن به مغز کمک می کند تا اطلاعات را به شکل سازمان یافته تری در مغز طبقه بندی و ذخیره کند تا بعدا بتواند به سرعت از آنها استفاده کند.

بهبود روش زندگی
خواب کیفیت زندگی شما را بهبود بخشیده و باعث می شود فرد احساس بهتری در صبح هنگام و هنگام کار داشته باشد.

بالا بردن سطح انرژی
زود خوابیدن با بالا بردن سطح انرژی شما را شاداب تر کرده و باعث می شود صبح فردا با احساس بهتری از خواب بیدار شده و انرژی بیشتری برای به انجام رساندن کارهایتان داشته باشید.

تعادل وزن و تناسب اندام
اگر زودتر بخوابید بهتر می توانید وزن کم کنید،کم خوابی وبد خوابی باعث چاقی می شود پس شب ها زودتر بخوابید.

پنجشنبه 30 شهريور 1391  منيع :  باشگاه خبرنگاران

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "