لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

چگونه مانع چاقی همسر خود شویم؟

تحقیقات نشان داده که افراد متاهل نسبت به مجردها بیشتر دچار اضافه وزن می شوند. طبیعی است که عادت های ناسالم همانند عادت های سالم، می تواند واگیر باشد. بیشتر زوجین به علت مشغله کاری فرصت ورزش کردن ندارند و به جای تهیه غذاهای مفید در منزل به مصرف غذاهای آماده رو می آورند و در نتیجه به سلامت خود لطمه می زنند. به گزارش «MSNBC»، با دوری جستن یکی از زوج ها از تغذیه سالم پیمودن ادامه راه سالم برای دیگری می تواند امر دشواری باشد. برای به دست آوردن و حفظ وزن ایده آل به کمک همسرتان نیاز دارید. پس این ۵ نکته را به خاطر داشته باشید.

۱ -از نفوذ خود استفاده کنید.
برای داشتن تغذیه سالم، زن نفوذ بیشتری دارد. به عنوان مثال حتی اگر خریدها به طور مشترک انجام می گیرد، اغلب برنامه ریزی غذا و پخت و پز به عهده خانم خانه است.این را می توانید یک امتیاز مثبت محسوب کنید و غذاهای سالم و تازه ای را به رژیم غذایی اضافه کنید. نیازی نیست همسر را وادار به خوردن غذایی که دوست ندارد بکنید.یک الگوی سالم غذایی کافی است تا او نیز به انتخاب غذاهای سالم رو بیاورد.

۲ -زمانی را برای ورزش کردن به همراه یکدیگر مشخص کنید.
از آن جا که امروزه اغلب زن و شوهرها هر دو شاغل هستند خوب است که در اوقات فراغت، ورزش را در برنامه های خود قرار دهند. این ورزش ها می تواند پیاده روی، تنیس، کوه نوردی و... باشد. این امر باعث ایجاد انگیزه برای ادامه ورزش می شود.حتی اگر گاهی احساس تنبلی کنید.

۳ -شراکت ۵۰ به ۵۰ در مصرف غذاها را کنار بگذارید.
بعضی ها فکر می کنند همه چیز باید به تساوی بین زوجین تقسیم شود. از آن جا که مردان اسکلت بندی درشت تری دارند، تقسیم غذا باید ۶۰ در برابر ۴۰ برای زنان باشد. اغلب مردان می توانند بیشتر از زنان غذا بخورند،بدون این که وزن اضافه کنند بنابراین حتی اگر اشتهای خانم به اندازه آقاست دلیلی ندارد حجم غذای او نیز به اندازه همسرش باشد.

۴ -با هم آشپزی کنید.
برنامه ریزی برای آشپزی کردن با یکدیگر باعث می شود زودتر به یک رژیم غذایی سالم دست پیدا کنید. خوب است که در این فرصت از اتفاقات روز صحبت کنید تا به هنگام صرف غذا نیازی به حرف های مربوط به کار نباشد.

۵ -دیدگاه خود را تغییر دهید.
مردان نسبت به زنان راحت تر وزن کم می کنند. مردان می توانند حدودا ۳ کیلو در عرض چند روز کم کنند در حالی که یک زن بایستی یک ماه کامل سخت بکوشد تا این مقدار وزن را کم کند. زنان به محض اضافه کردن چند کیلو به طور هراسان می خواهند آن چند کیلو را کم کنند در حالی که مردان دنبال نتیجه نیستند. آن ها بیشتر به سلامت جسمی اهمیت می دهند تا وزن خود.متمرکز شدن بر فواید طولانی مدت یک رژیم سالم غذایی و زندگی سالم همراه با ورزش می تواند ما را به شادی و کامیابی بیشتری رهنمون کند.

سه‌شنبه 15 دي 1388  منيع :  روزنامه خراسان

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "