لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

موانع رسيدن به هدف‌ها

كتاب‌ها و مقالات بسياري درباره قانون جذب و چگونگي دستيابي به هدف‌ها نوشته شده، اما موضوع اين است كه به همان اندازه بايد بدانيد چه موانعي شما را از رسيدن به اهدافتان باز مي‌دارد. گاهي ممكن است با در نظر نگرفتن اين موانع، راه خود را براي رسيدن به قله موفقيت سخت‌تر كنيد. اين موانع عبارتند از:

1 - بدبيني: وقتي شما انرژي خود را با بدبيني هدر مي‌دهيد و با خود مي‌گوييد «من به... اعتماد ندارم»، خود را از رسيدن به اهدافتان باز مي‌داريد. اگر نگرش خود را تغيير دهيد، به سرعت شاهد نتايج فوق‌العاده و مطلوب آن خواهيد بود.

2 - ناهماهنگي رفتار: وقتي اعمال و رفتار شما انسجام لازم و يكپارچگي مطلوب را براي رسيدن به هدف‌تان ندارند، در واقع موجب مسدود شدن جريان موفقيت مي‌شويد. وقتي فقط يك‌جا نشسته‌ايد و در انتظار رسيدن يك نامه يا دريافت پول و رسيدن به خوشبختي هستيد، در واقع به ذهن ناخودآگاه‌تان پيغام مي‌دهيد كه چندان هم براي رسيدن به هدف جدي نيستيد و نتيجه مشخص است!

3 - اطرافيان حسود: ارتباط برقرار كردن با دوستان و آشناياني كه حسود و بدخواه هستند، ممكن است در ظاهر ضرر چنداني نداشته باشد اما به دليل اين‌كه آنها از پيشرفت شما خوشحال نمي‌شوند، دائم در فكر كارشكني و ايجاد مانع براي رسيدن شما به هدف هستند، مشكلاتي براي شما ايجاد مي‌شود. اگر چنين افرادي از بستگان و اعضاي خانواده‌تان هستند، نمي‌توانيد با آنها قطع رابطه كنيد اما سعي كنيد با كاهش رفت و آمد و عدم تشريح پيشرفت‌ها و برنامه‌هايي كه براي آينده داريد، مشكلات را به حداقل برسانيد.

4 - گله و شكايت: يكي از بزرگ‌ترين عوامل هدر دادن انرژي، گله و شكايت است. سعي كنيد 7 روز از هيچ چيز شكايت نكنيد و نتيجه را ببينيد. وقتي از چيزي گله مي‌كنيد، با تمركز ناخودآگاه روي آن موضوع، همان را وارد زندگي خود مي‌كنيد.

5 - باور كردن آنچه مي‌بينيد: بسياري افراد مشكلاتي را كه در زندگي دارند، دليل زندگي خراب خود مي‌بينند. چنين افرادي قادر به ديدن عشق و محبت و پول نيستند و زمان زيادي طول مي‌كشد تا روي ديگر سكه را ببينند. سعي كنيد آنچه را مي‌بينيد تمام‌شده و اصل ندانيد، بلكه به آنچه پشت پرده نيز وجود دارد و شامل مشكلات ظاهري نيست دقت كنيد.

سه‌شنبه 24 آذر 1388  منيع :  روزنامه جام جم

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "