لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

جلوگيري از خشکي پوست در هواي سرد

1 ) مواد داراي کافئين مثل قهوه و کولا را به ميزان کم مصرف کنيد، زيرا کافئين باعث کاهش آب بدن و پوست و در نتيجه خشکي آن مي شود.
2 ) سيگار نکشيد.
3 ) آب زيادي بنوشيد. نوشيدن حداقل 8 ليوان آب در روز باعث مي شود بدن شما به مقدار کافي آب داشته باشد و از خشکي پوست، جلوگيري شود.
4 ) مواد غذايي حاوي چربي امگا 3 را بيشتر مصرف کنيد. اين چربي مفيد در ماهي، انواع آجيل و تخم کتان وجود دارد.
5 ) پوست خود را مرطوب نگه داريد. مدت 5 دقيقه دوش آب گرم (نه خيلي داغ) بگيريد. سپس چند قطره روغن زيتون به آب وان اضافه کنيد و در آن بنشينيد. روغن زيتون باعث مي شود پوست مرطوب شود (اگر وان حمام نداريد، مي توانيد کمي روغن زيتون به پوست خود بماليد).
6 ) هر روز از کرم هاي مرطوب کننده، يا لوسيون مخصوص بدن استفاده کنيد. بعد از حمام کردن يا شستن دست و صورت با مواد شوينده، از کرم مرطوب کننده استفاده کنيد تا از خشکي پوست جلوگيري کند.
7 ) موقعي که در خارج از منزل هستيد، حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنيد، مخصوصا در ارتفاعات و کوه ها، زيرا در اين اماکن، بيشتر در معرض اشعه ماوراي بنفش نور خورشيد خواهيد بود.
8 ) از پوست خودتان محافظت کنيد. از حمام کردن يا شستن دست و صورت با آب داغ خودداري کنيد، زيرا آب داغ باعث از دست دادن آب پوست مي شود و خشکي آن را بدتر مي کند. لباس گرم بپوشيد تا پوست خود را از اثرات مخرب هواي سرد، باد سرد و عوامل موجود در هواي آزاد حفظ کنيد.
9 ) از دستگاه بخور در منزل خود استفاده کنيد تا ميزان رطوبت هوا را زياد کند. اين کار از خشک شدن پوست در طي فصول سرد سال جلوگيري مي کند.

شنبه 21 آذر 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "