لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

زندگي خود را دگرگون کنيد

1 ) يک مسير جديد انتخاب کنيد: به دنبال يک راه جديد براي رسيدن به مقصدتان باشيد. براي رفتن سر کار چه پياده از پارک رد مي شويد يا با اتوبوس مي رويد، سعي کنيد يک مسير جديد براي خود انتخاب کنيد که به شما ايده ها و بينش تازه اي نسبت به محيطتان بدهد.

2) نقش ديگران را بازي کنيد: براي لحظه اي هم که شده افکار و نظرات خود را کنار بگذاريد و با چشمان يک نفر ديگر به يک موقعيت يکسان نگاه کنيد. سعي کنيد همان چيزي که آنها مي بينند و حس مي کنند را ببينيد و حس کنيد. مهم نيست که در حال دعوا کردن، نگاه کردن به يک مشکل يا سوال باشيد، از ديدگاه يک فرد ديگر مطمئنا به درک بيشتري دست خواهيد يافت.

3) افکار و قضاوت هاي غيردوستانه و باورهاي محدود کننده خود را بشناسيد: «من خيلي چاقم»، «من نمي توانم...»، «اون خيلي خوشگله و من اصلا به نظرش نميام»، «اون دمدمي مزاجه»، و ... اين الگوهاي فکري منفي را تغيير داده و به مثبت تبديل کنيد. «من هر روز و هر روز خوشگل تر ميشم.»، «من مي توانم...»، «اون خيلي دوست داشتني است، دلم مي خواد باهاش آشنا بشم»، «آدم جالبي به نظر مي رسه» و... شگفت انگيز است که چطور تغيير افکار منفي به مثبت باعث مي شود مثبت هاي بيشتري را در زندگي به سمت خود جذب کنيد.

4) چيزهاي کهنه را از بين ببريد: با يک خانه تکاني درست و حسابي منزل، جا براي انرژي و ايده هاي جديد باز کنيد. خانه تکاني فضاهاي فيزيکي به ما کمک مي کند خانه تکاني فکر و دلمان را هم شروع کنيم. درست همانطور که گاهي خودمان را زير اشيا» کهنه و قديمي که ديگر هيچ نيازي به آنها نداريم دفن مي کنيم، ممکن است روحمان را هم زير افکار و احساسات کهنه و به درد نخور دفن کنيم.

5) برنامه روزانه زندگي تان را تغيير دهيد: اولويت هايتان را ارزيابي کنيد، ببينيد چه چيزهاي بيشترين اهميت را در زندگي تان دارند، و بعد برنامه روزانه تان را براي تمرکز بيشتر روي اولويت هايتان تغيير دهيد.

6 ) به زبان تان دقت کنيد: کلماتي که استفاده مي کنيد، نحوه بيان افکار و احساساتتان را تغيير دهيد و آنوقت خواهيد ديد که انرژي پيرامون تان تغيير مي کند. اگر من از يک جمله منفي مثل «تو نمي تواني اينکار را انجام بدي چون خطر داره» استفاده کنم، اين احتمال وجود دارد که فرد با من لج کرده و براي ثابت کردن بي خطر بودن آن کار به من، به انجام آن مبادرت ورزد. اما اگر بجاي آن جمله از جمله «چطوري مي خواهي خطرات اينکار را از بين ببري چون يک کم خطرناک به نظر مياد» استفاده کنم، فرد خيلي بيشتر در مورد آن فکر خواهد کرد و بي فکرانه آن را انجام نمي دهد. زبان ابزار بسيار نيرومندي در تغيير نحوه فکر کردن ما و همچنين واکنش ديگران به ماست.

7) انتخاب کنيد که شاد باشيد: خودتان منبع شادي خودتان باشيد و از ديگرن انتظار نداشته باشيد که خوشحالتان کنند. افراد شاد و خوشبخت افراد شاد و موقعيت هاي شاد بيشتري را به سمت خود جذب مي کنند. براي اينکه هر لحظه در زندگي شاد باشيد بايد به چيزهاي مثبت و خوب زندگي و کارتان تمرکز کنيد و منفي هاي آن را کنار بگذاريد. براي بو کردن گل ها وقت بگذاريد و اجازه ندهيد که نااميديها در شما رخنه کند و انرژي شما را از بين ببرد.

8) مرتب دعا و مناجات کنيد: با عبادت و مناجات از خداي خود تشکر و قدرداني کنيد و خواسته هاي خود را از او طلب کنيد. با تعمق به افکار و ايده هاي جديد دست پيدا کنيد. عبادت و انديشه کردن از مهمترين مسائل زندگي هستند چون ما را به خدا و به روحمان پيوند مي دهند. و از طريق اين ارتباطات مي توانيد به افکار بازتر و تازه تر دست پيدا کنيم.

9) ساده کنيد: به دنبال واضح و ساده کردن همه چيز باشيد. ساده کردن، چه در طريقه زندگي کردن مان باشد چه در نحوه آناليز کردن يک مشکل، ديدگاه ما را تغيير مي دهد و همه چيز را روشن تر مي کند.

10) لبخند بزنيد: لبخند زدن تاثير مستقيم فيزيکي بر مغز دارد و همچنين بر نحوه فکر کردن ما نيز تاثير بسيار مثبتي مي گذارد.

جمعه 8 آبان 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "