لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

عوامل غذايي موثر در چاقي

اغذيه هايي که بايد براي جلوگيري از چاق شدن در مصرف آنها احتياط کرد عبارتند از:

1) نان سفيد: نان سفيد و انچه با آرد سفيد تهيه مي شود .ماده حياتي که سبوس است و براي بدن نهايت درجه لازم و ضروري است در اين نوع نان و مواد فرعي گرفته شده است.ضمنا بايد گفت که نان سفيد عامل اصلي يبوست مواج است.
2) گوشت هاي چرب: ماده اصلي چربي متاسفانه غيرقابل جذب است و ترشحات معده قادر به حل و جذب آن نيست. بنابراين از استعمال گوشت هاي چربي دار به کلي خودداري کنيد.
3) مواد اشتها آور: همچون ترشي هاي پرادويه و فلفل و خردل و انواع سس ها و سرکه خودداري کنيد. اين مواد عمل هضم را به تاخير انداخته و جدار معده و روده را سخت مي نمايد. مهمتر از همه از ترشح اسيدهاي طبيعي جلوگيري مي نمايد.در بين اين مواد نمک طعام از همه ضررش کمتر است.
4) شکلات و شيريني ها: در اين نوع تنقلات معمولا مواد شيرين کننده مصنوعي به کار رفته و اگر هم سازندگان انصاف بيشتري به خرج دهند شکر سفيد مصرف مي نمايند.بنابراين در هر دو صورت ديده مي شود که ضرر ان بيشتر از سودش است.
5) برنج: برنجي که ما مصرف مي نماييم مانند نان سفيد است زيرا در هنگام پاک کردن برنج مواد مغذي سطح برنج گرفته مي شود (شلتوک) به طوري که همه مي دانند مردم چين و ژاپن با برنج تغذيه مي نمايند و هيچ نوع ناراحتي هم پيدا نمي کنند ولي برنج مغذي انان برنجي است که مواد شلتوک آن را نگرفته اند.اگر عدم مصرف برنج براي شما ميسر نباشد لااقل از مصرف زياد آن به خصوص در شب خودداري کنيد.
6) چاي و قهوه: در اين عصر سنت جاري بر آن است که براي رفع خستگي و تمدد اعصاب فنجاني چاي يا قهوه بنوشد. بدبختانه اثر مفيد اين اشاميدني ها به مراتب کمتر از اثر مضر آن است. از اين لحاظ در مصرف چاي و قهوه افراط نکنيد.
7) اغذيه اي که توليد چربي زائد مي نمايد: اين اغذيه عبارت است از سيب زميني سرخ کرده، گوشت هاي چربي دار، انواع ماکاروني، خامه، شکلات، شيريني هاي خامه اي، نان چرب، کره و غيره که بايد از مصرف آنها به کلي خودداري کرد.

دوشنبه 13 مهر 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "