لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

چگونه سرما نخوريم ؟

اگر شما دستورالعمل ها و مراحل ساده زير را در زندگي خود به کار بريد، مي توانيد بدن خود را طوري مقاوم کنيد که با اين بيماري بجنگد و پيروز شود:

1) سعي کنيد هر شب حداقل 7تا8 ساعت بخوابيد. خواب کافي و مناسب باعث مي شود بدن شما فرصت ترميم و بازسازي پيدا کند و براي مقابله با حوادث روز بعد آماده شود.

2) بطور مرتب دست هاي خود را با آب و صابون بشوييد، خصوصا بعد از آمدن از توالت و قبل از غذا خوردن. همچنين بعد از دست زدن به وسايل آلوده اي مثل ميله هاي مترو و اتوبوس، پول، ميز کار و مدرسه، کامپيوتر و... حتما دست هاي خود را بشوييد. در طي فصول سرد سال، ميکروب هاي سرماخوردگي و آنفلوانزا در هر جايي وجود دارند و شما بايد پيوسته دست هاي خود را تميز نگه داريد. هميشه کمي صابون (جامد، مايع يا کاغذي) همراه خود داشته باشيد. اگر در جايي بوديد که دسترسي به آب و صابون نداشتيد، مي توانيد از دستمال هاي کاغذي پاک کننده و ضد عفوني کننده مرطوب استفاده کنيد. اين دستمال ها را مي توانيد از داروخانه تهيه کنيد.

3) وقتي دست هايتان آلوده است، از دست زدن به صورت، چشم ها، بيني و دهان خود، پرهيز کنيد، زيرا اين محل ها، به آساني ميکروب ها را از دست هاي شما به داخل بدن تان منتقل مي کنند. مي دانيم که انجام اين کار سخت است و به همين دليل به شما توصيه مي کنيم که دست هاي خود را تا حد ممکن از ميکروب ها و آلودگي ها پاک نگه داريد.

4) در طي فصل زمستان، هوا سرد و خشک مي شود و اين مسئله روي نحوه مقابله بدن شما با ميکروب ها تاثير مي گذارد. مشکل مهم در اين فصل، آبريزش بيني است. محلول سرم فيزيولوژي، سلامت سينوس ها را ارتقا مي دهد. اين محلول را مي توانيد از داروخانه تهيه کنيد.

جمعه 10 مهر 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "