لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

پنج راه برای هوشیاری و تقويت ذهن

همانطور که ورزش و تمرین بدنی اندام شما را متناسب می کند، تمرین ذهنی بخصوص در زمان کهنسالی به مغز شما کمک می کند که همیشه هوشیار باشد و عملکرد سریعی در انجام فعالیتهای ذهنی داشته باشد.
مطالعات جدید که در طب روانشناسی منتشر شده است این واقعیت را نشان می دهد که خطر ابتلا به جنون و دیوانگی در اشخاصی که دارای تحرک ذهنی بالایی هستند تا 45% کاهش می یابد.
تحرک ذهنی همچنین احتمال خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و دیگر بیماریهای روانی را تا 50% کاهش می دهد.

اگر مایلید تواناییها و نیروهای ذهنی شما در سنین بالا در حد مطلوبی عمل کنند دستورالعملهای زیر را انجام دهید. این فعالیتها برای شما مفید است و به مغز شما کمک می کند تحرک بالایی داشته باشد.

1. انجام فعالیتهایی که ذهن شما را درگیر کند.

با حل کردن جدول به سلامت مغز خود کمک کنید.
سرگرمیهایی مثل جدولهای پیچیده ، سودوکو، جدول کلمات متقاطع برای ارتقاء تواناییهای ذهن شما بسیار مفید است. این سرگرمیها نه تنها باعث پیشرفت تواناییهای ذهنی شما می شود بلکه به ذهن شما کمک می کند که همیشه در حالت هوشیار و آماده باش باشد.

2. رژیم غذایی: چربیهای سالم مصرف کنید.


گردو مصرف کنید زیرا مملواز چربی سالم است.
شما می توانید ذهن خود را با مصرف فرآورده هایی که دارای چربی سالم هستند برای انجام فعالیتهای ذهنی آ ماده کنید. بعضی از فرآورده های غذایی که دارای چربی سالم هستند شامل گردو، روغن ماهی قزل الای آزاد می باشد . روغن ماهی منبع غنی از امگا3، اسید چرب است که برای سلامتی بسیار مفید است. همچنین باعث از بین رفتن کامل چربی های اشباع نشده می شود درحالیکه جذب چربی اشباع شده را در بدن افزایش می دهد.

3. یک مهارت جدید بیاموزید.


برای افزایش سرعت عملکرد ذهن خود برای مثال می توانید رقصیدن را بیاموزید.
یک راه عالی برای هوشیاری و عملکرد سریع ذهن آموختن یک مهارت جدید است. این کار نه تنها ذهن شما را برای مسائلی که روزانه انجام می دهید باز می کند بلکه همواره ذهن شما هوشیار و دارای عملکردی سریع است .
یک ورزش جدید مثل تنیس و یا یک فعالیت جدید مثل ماهیگیری بیاموزید.
یک پیشنهاد خیلی خوب برای شما این است که چیزی را بیاموزید که قبلا هیچگاه آنرا انجام نداده اید.
برای مثال اگر شما از رقصیدن لذت می برید به کلاس رقص بروید. رقصیدن نه تنها باعث زیبایی اندام شما خواهد بود بلکه تمام این کار برای شما یک تفریح و سرگرمی است که از آن لذت خواهید برد. به خاطر داشته باشید که وقتی شما چیز جدیدی یاد می گیرید قسمتهای مختلف مغز شما شروع به فعالیت می کنند.

4. مدیتیشن


برای بازساری و جوان کردن دوباره ذهن خود از مدیتیشن استفاده کنید.مدیتیشن یکی از بهترین تمرینهایی است که ذهن، جسم و روح شما را جوان می کند. به شما احساس آرامش می دهد و ذهن شما را برای عملکرد بهتر تقویت می کند. این عالیترین تمرین است بخصوص اگر شما می خواهید از یک زندگی بدون استرس، سالم و طولانی مدت لذت ببرید. مدیتیشن انواع مختلفی دارد. شما می توانید نوعی از آن را انتخاب کنید که با آن راحت تر هستید و می توانید به آسانی آنرا تمرین کنید.

5. از سرگرمی های بیرون از خانه لذت ببرید.

اجاره دهید طبیعت ذهن شما را آرام کند.
یک راه خوب برای داشتن اوقاتی خوش در کنار خانواده رفتن به پیک نیک یا کنار دریاست. گذراندن وقت در کنار زیبایی های طبیعت خیلی بهتر از آن است که وقت خود را جلوی تلویزیون تلف کنید. طبیعت برای آرامش ذهن شما راهکار خاص خود را دارد.

ترجمه: مینا یگانه

جمعه 20 شهريور 1388  منيع :  نشريه اينترنتي آشنا

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "