لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

چگونه یک پدر خوب باشید ؟

معمولاً پدربودن آسان نیست و وقتی برای شما هم پیش می آید، باید از عهده آن به راحتی بر بیائید. نکته مهم این است که چگونه شما و عکس العملتان روی دیگران تاثیر میگذارد. اگر شما پدری هستید که دائما بیرون از خانه و یا در سفر هستید ، می توانید با کارهای خود فشار زیادی را روی خانواده و مخصوصاً فرزندان تحمیل کنید. اما در اینجا راه هائی وجود دارد که با وسیله آن می توانید زندگی خانوادگی خود را مکمل زندگی کاری قرار دهید.

آیا شما دائماً در سفرهای کاری هستید؟ از این فرودگاه به آن فرودگاه و از این هتل به آن هتل می روید؟ اگر این گونه هست، شما یکی از میلیون ها پدری هستید که به " پدران جهانگرد" معروفند.این نوع زندگی معمولاً پر از سفر است مخصوصاً در آخرین لحظات!


اگرچه این نوع زندگی اصلا هم بد نیست اما می تواند در زندگی خانوادگی شما تاثیر بسیار بدی داشته باشد. تنها راه حل این گونه زندگی این است که رابطه خود را با همسر و مخصوصاً فرزندان بسیار حسنه کنید. سعی کنید همیشه فرزندانتان را از کارهایی که انجام میدهید و یا دلیل انجام آنها آگاه کنید تا آنها در نبود شما احساس واخوردگی، تنهائی ، طرد شدن و تنفر نکنند. صرف نظر از سن آنها، همیشه سعی کنید ارتباط بازی در تمام اوقات با آنها داشته باشید. هیچ وقت از جملات تکراری مثل" من باید صورت حساب هارا پرداخت کنم" استفاده نکنید وبه جای آن، از کلماتی استفاده کنید که فرزندان شما بتوانند آن را درک کنند. برای مثال از این جمله استفاده کنید" اگر من کار نکنم ما خانه ای به این زیبائی برای زندگی کردن نخواهیم داشت" و یا" بدون کار کردن، ما پول لازم برای رفتن به مسافرت ها را نخواهیم داشت". استفاده از مسائل بصری، باعث می شود که کودک شما این مسئله را درک کند که خود شما نیز نمی خواهید مدت زیادی را از آنها دور باشید اما تامین وسائل مورد علاقه آنها باعث به وجود آمدن این دوری میشود که وجود آنها باعث لذت و شادیشان میشود مانند خانه، سفر، اسباب بازی و غیره.معمولاً در جریان قرار دادن خانواده از شرایط کارو نوع کار شما باعث میشود که آنها موقعیت های سفر شما را بشناسند و با آن کنار بیایند. برای این منظور همیشه یک تقویم دیواری تهیه کنید و روز هایی که را که می دانید می خواهید به سفر بروید و یا شب کار هستید و دیر به خانه بر میگردید را علامت گذاری کنید. با دادن اطلاعات در مورد کارتان ،کم کم آنها درک خواهند کرد که چه فشارکاری روی شماست.هنگامی که می خواهید در مورد کار خود با فرزندانتان صحبت کنید به قدر کافی برای آن وقت بگذارید و در کنار آنها بنشینید.
اگر موقعیتی پیش آمد که در همان لحظه باید خانواده خود را ترک کرده و به سفر بروید،مطمئن شوید که تمام اعضای خانواده ازآن مطلع شده و تمامی جزئیات را به آنها بگوئید( کجا میروید، به چه منظور میروید و فکر میکنید کی بازخواهید گشت.) این گونه ارتباط را حتی موقعی که بیرون از خانه و دور از خانواده هستید هم حفظ کنید و آن را فقط محدود به خانه نکنید. سعی کنید هر روز با منزلتان تماس گرفته و نه تنها به همسر بلکه با تک تک فرزندان صحبت کنیدو مکالمه ای صمیمی با آنها انجام دهید. به آنها یادآوری کنید که دوستشان دارید، دلتان برایشان تنگ شده و برای بازگشت به خانه لحظه شماری میکنید.

ترجمه: بیتا نجف زاده


جمعه 20 شهريور 1388  منيع :  نشريه اينترنتي آشنا

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "