لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

چگونه تيم کاري خود را متعهد سازيم

انجام پروژه زودتر از موعد مقرر همراه با رضايت مشتري و بدون هزينه هاي اضافي و سودآوري مناسب از روياهاي رهبر هر تيمي است. اما هر مدير دانا و باتجربه به خوبي مي داند که اين رويا زماني به حقيقت مي پيوندد که هر عضوي گروه خود را کاملا درگير کار کند و نسبت به هدف تيم خود را متعهد بداند. اما راز داشتن چنين افرادي چيست؟ آيا ما واقعا مي توانم افرادم را نسبت به اجراي پروژه متعهد سازم؟ مشکل اينجاست که به نظر مي رسد افراد به اين موضوع اهميت زيادي نمي دهند که اگر در کارها مسئولانه شرکت کنند نتيجه بهتري مي گيرند يا خير؟ شما نمي توانيد افراد را مجبور کنيد براي مدت زيادي سخت کار کنند؟ اينها صحبت هايي است که در وهله اول به ذهن خطور مي کند ولي هميشه براي هر کسي راهي وجود دارد. رهبر هر تيمي مي خواهد تيمش نسبت به کار و وظايف فعال و متعهد باشد. چراکه واضح است چون در اينصورت است که معجزه رخ مي دهد. پروژه شما جلوتر از برنامه پيش مي رود. مشتريان شما راضي هستند و دچار کمبود بودجه نمي شويد و دلگرمي افزايش مي يابد و حجم کارها کاهش مي يابد و خلاقيت و بالندگي افزايش مي يابد. اين به راستي يک معجزه است اينطور نيست؟شايد فکر کنيد اين صحبت ها رويايي است ولي مي دانيد کليد موفقيت «تعهد افراد تيم» است بنابراين مي توانيد از همه ابزارها، فنون و عقايد براي افزايش ميزان تعهد استفاده کنيد. در حقيقت هيچ ابزار، فن و فرآيند مشخصي براي اين منظور وجود ندارد و اصلا شما نمي توانيد تعهد تيم را به ميزان 100درصد برسانيد اما مي توانيد به افراد کمک کنيد تعهد خود را بالا ببرند. معناي اين سخن اينست که شما مي توانيد تعهد و شرکت پذيري هر فرد را بطور شخصي بالا ببريد ولي نمي توانيد تعهد کل تيم را به همان ميزان بالا ببريد پس اگر ميزان تعهد هر فرد تيم را بالا ببريد در حقيقت تعهد به کار کل تيم را افزايش داده ايد. (نکته: بر روي تعهد تيم کار نکنيد بلکه بر روي تعهد اشخاص کار کنيد.)

افزايش تعهد افراد
خبر خوب اينست که شما هم يک فرد هستيد بنابراين هر چيزي که سبب افزايش تعهد شما مي شود مي تواند سبب افزايش تعهد ديگران هم بشود. اجازه دهيد کمي بيشتر روي موضوع بحث کنيم. براي ايجاد تعهد و مشارکت 3 پيش نياز مهم وجود دارد:

1) فهميدن: چگونه مي توانيد ميزان مشارکت افرادي را که از کار خود اطلاعات درستي ندارند افزايش دهيد. چند نفر از افراد تيم شما از وظايف و نقش خود در تيم و از همه مهمتر هدف کار خود به خوبي مطلع هستند. ارتباط شما با آنها براي بيان اين موضوع چقدر موفق بوده است. امروزه نقش اين ارتباط در سازمان ها ناديده گرفته مي شود. بدون ايجاد شفافيت در نقش افراد در تيم رسيدن به روياهاي گفته شده غير ممکن است. (نکته: ارتباط برقرار کنيد، ارتباط برقرار کنيد، ارتباط برقرار کنيد. به افراد کمک کنيد وظايف و اهداف کار خود را درک کنند.)
2) مال خود دانستن: زمانيکه چيزي مال شما مي شود چه احساسي در مورد آن داريد؟ از داشتن آن راضي و خشنود هستيد و تمايل به نگه داشتن و مراقبت از آن را داريد. وقتي احساس مالکيت نسبت به چيزي داريد سطح تعهد شما نسبت به آن چقدر تغيير مي کند. براي اينکه افراد در کار و حرفه خود تعهد بيشتري داشته باشند بايد به آنها اين اجازه را بدهيد تا احساس کنند اين کار متعلق به آنهاست. براي ايجاد تعهد در بين کارکنان بايد به آنها اجازه دهيد در کار و وظيفه خود احساس مالکيت کنند. (نکته: براي ايجاد تعهد اجازه دهيد افراد صاحب آن کار شوند.)
3) اعتقاد پيدا کردن: آيا شما نسبت به کاري که اعتقادي به انجام آن نداريد احساس تعلق مي کنيد. آيا اعضاي تيم شما در کاري که به آن اعتقادي ندارند مشارکت فعال دارند. غيرممکن است که افراد با تمام جزئيات طرح و کاري که بايد انجام شوند موافق باشند. مردم مي توانند روش ها مختلف را قبول کنند، اگر به دلايل و اهداف کاري که انجام مي دهند معتقد باشند. با کمک به افراد تيم به ديدن يک تصوير کلان از کاري که انجام مي دهند در آنها احساس تعهد را افزايش مي دهيد. چگونه مي توان به انسان ها خدمت کرد؟ چگونه مي توان دنياي بهتري ساخت؟ و چگونه کار افراد تيم در چنين فرايندي موثر است؟ به آنها کمک کنيد پاسخ اين سوال را بدهند. اين سبب مي شود به کار خود اعتقاد بيشتري پيدا کنند. (نکته: به افراد کمک کنيد به کار خود اعتقاد پيدا کنند. به آنها کمک کنيد نقش مهمي که در مقياس کلان براي سازمان و جامعه خود دارند را ببينند و با عزم بيشتري ايفاي نقش کنند.)

چگونه مي توان فهميد که فرد تعهد کامل دارد؟
يک تيم کاملا متعهد ممکن است براي چيزهاي مختلف با يکديگر بحث هاي طولاني داشته باشند ولي براي رسيدن به هدف هرگز با يکديگر بحث نمي کنند، بلکه آنها درباره بهترين راه رسيدن به هدف بحث مي کنند. اين سه مرحله منجر به مشارکت و تعهد فردي مي شود. به هر عضو تيم خود کمک کنيد وظيفه خود را درک کند، نسبت به کار خود احساس مالکيت داشته باشد و به کار خود اعتقاد داشته باشد. اين کار ساده به نظر مي رسد ولي به همين سادگي ها هم نيست. انسان ها پيچيده و تيم ها به مراتب پيچيده تر هستند. بکار بردن اين سه مرحله به شما کمک مي کند هدايت اين پيچيدگي ها را در دست بگيريد و تيم را به سمت مشارکت فعال و در نتيجه راندمان بيشتر رهبري کنيد.

پنجشنبه 19 شهريور 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "