لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

چند نکته بهداشتي در مورد ميوه‌ها

براي شستشوي مناسب سبزي ها بايد چنين عمل کرد:

1 ) ابتدا بايد سبزي هاي خريداري شده را خوب تميز و سبزي هاي پلاسيده شده را جدا کرد.
2 ) سبزي ها را با آب سرد مي شوييم تا گل ولاي و مواد اضافي آنها از بين برود (آب گرم هم باعث از بين رفتن برخي مواد مغذي موجود در آنها مي شود، هم آنها را بيش از حد نرم مي کند.)
3 ) البته اگر شستشو تحت فشار آب انجام شود، بهتر تميز مي شوند.
4 ) براي از بين بردن تخم انگل ها بايد سبزي ها را در يک ظرف مناسب با حجم سبزي ريخت و ظرف را از آب پر کرد. براي هر ليتر آب بايد 3تا5 قطره مايع ظرفشويي در ظرف ريخت، سپس با دست هم زد تا تمام سبزي ها در کف حاصل از مايع ظرفشويي قرار گيرد.بعد از 5 دقيقه بايد سبزي ها را از بالاي ظرف برداريم چون تخم انگل سنگين است و در ته ظرف قرار مي گيرد (نبايد ظرف همراه سبزيجات را در آبکش برگردانيم) بعد با آب سرد کاملا آبکشي کنيم.
5 ) براي از بين بردن ميکروب ها بايد سبزي هايي را که در مرحله قبلي با مايع ظرفشويي شسته شده اند، در مايع ضدعفوني کننده ريخت. براي اين کار بايد در يک ظرف 10 ليتري آب، يک قاشق چايخوري پرکلرين (گرد کلر) را حل کرد و سبزي ها را به مدت 5 دقيقه در آن نگه داشت.
6 ) پس از ضدعفوني کردن، بايد سبزي ها را با آب سالم به خوبي شست.
7 ) براي شتشوي ميوه ها و سبزي هايي که در زير زمين کشت مي شوند، مثل هويج، سيب زميني و... بايد خاک روي آنها را با دقت پاک کرد. بهتر است کاهو ابتدا پرپر شود و سپس شستشو شود.

نکاتي درباره خريد سبزيجات
- بهترين شرايط براي خريد سبزيجات، خريداري سبزي تازه بدون مواد ضدعفوني کننده و يا مواد شيميايي و بطور مستقيم از محل کاشت است.
- سعي کنيد از سبزي هايي که بطور طبيعي رسيده اند، استفاده کنيد نه از سبزي هايي که بطور نارس چيده شده و بطور مصنوعي مي رسند.
- براي خريد سبزي از پلاستيک رنگ روشن يا پاکت کاغذي استفاده کنيد از پلاستيک مشکي (زباله) و روزنامه استفاده نکنيد. اگر سبزيجات به مدت طولاني لابلاي روزنامه قرار گيرند، جوهر نوشته هاي روزنامه به تدريج جذب سبزي مي شود.
- در خريد سبزيجات توصيه مي شود هرچه سبزي اندازه اش کوچکتر باشد تردتر است.
- اگر نوعي سبزي در فصل خاصي وجود ندارد، بجاي انواع کنسرو شده، از انواع منجمد شده آن استفاده کنيد.
- سبزي ها حاوي مقدار زيادي آب هستند که در صورت تبخير باعث از بين رفتن بسياري مواد مغذي موجود در سبزي و تغيير مزه آن نيز مي شوند. با نگهداري سبزي ها در محيط مرطوب مي توان مانع اين تغييرات شد.
- نگهداري سبزي ها در مغازه در صورتي که در يخچال صورت پذيرد، مواد مغذي آنها به ميزان بيشتري حفظ مي شود. آنزيم هاي موجود در سبزي ها باعث تغيير ترکيب سبزي ها و از دست دادن مواد مغذي آنها و همچنين باعث تبديل قند موجود در سبزي ها به نشاسته مي شود.سرما باعث مي شود فعاليت آنزيم ها کاهش يافته و در نتيجه دوام سبزي بيشتر شود.
- براي نگهداري سبزي هاي خريداري شده در منزل توصيه مي شود هر چه سريع تر آن را شسته و پس از خارج شدن آب، آن را در پارچه نازک تميز قرار داده و در يخچال نگهداري کنيد.
نکته: چهار عامل عمده باعث تخريب مواد مغذي موجود در سبزي ها مي شوند: حرارت، نور، هوا و آب.

پنجشنبه 19 شهريور 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "