لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

10 روش براي عذرخواهي

وضعيت اين گونه مي باشد. سکوت... جواب هاي سربالا... پريشان خاطري... در اين شرايط مي خواهيد موي سر خود را بکنيد. واقعا ديگر فکري به ذهن تان نمي رسد که چه بکنيد. عذرخواهي از همسر يا نامزدتان ممکن است مشکل به نظر برسد بخصوص زمانيکه بر سر مسئله يا موضوعي با هم چندين بار مخالفت کرده باشيد و ممکن است در خود توان گفتن متاسفم را نبينيد، هرچند هر کاري را که فکر مي کرديد به او مي فهماند که از کرده خود پشيمان هستيد را انجام داده ايد. در مطلب امروز چند روش جهت عذرخواهي برايتان مطرح کرده ايم، اين روش ها به حل وفصل نمودن اختلافات و عبرت گرفتن از تجارب يکديگر مفيد خواهد بود.

1) انتقاد را با گشاده رويي بپذيريد: در مجادله اي که هر دوي شما تصور مي کنيد حق با شماست و مشکل مربوط به طرف مقابل مي باشد، بويژه اگر قبلا نيز مکررا بر سر موضوع فعلي بحث کرده ايد، لطفا انتقاد همسر خود را با روي باز و به راحتي گوش کنيد.
2) آنتراک دهيد: در اوج بحث فشارخونتان بالا مي رود و تپش قلبتان بالا مي رود و ممکن است چيز هايي بگوييد که لزوما بيان آنها منظوري نداريد. هميشه به مکاني خلوت نياز داريد که در آن از هم جدا شده آرام گرفته و افکار خود را جمع کنيد.
3) گذشته را ياد آوري نکنيد: به چيزي که اکنون در حال روي دادن است توجه کنيد. آتش آور معرکه شدن راهي به جايي نخواهد برد و با فراموش کردن گذشته زودتر به توافق مي رسيد.
4) به او بگوييد که دشمن اش نيستيد: اگر به آرامي در مورد موضوعي بحث مي کنيد و همسرتان به يکباره صدايش را بالا برده و از کوره در مي رود کافيست به طرفش رفته و او را نوازش کنيد دست خود را به آرامي در دستش قرار دهيد تا بفهمد که اين مجادله بي اهميت است.
5) محيط دور برتان را درست کنيد: محيط اطراف تاثير مستقيمي روي احساسات ما دارد. عصبانيت يک احساس خشن است اما با مراقبت همراه با توجه محبت آميز هميشه مي توان آن را کنترل کرد.
6) مشکل ترين کلمه را به زبان بياوريد: يک عذرخواهي واقعي مي تواند يکي از دشوارترين پيشنهاداتي باشد که ما ارائه مي دهيم! برخلاف تصور عموم همه افراد قادر به زبان آوردن اين کلمه بوده و تا به حال هيچ کس بعد از گفتن آن غش نکرده است.
7) جمله اي دلپذير به او بگوييد: گاهي اوقات فراموش کردن حرف هاي آزاردهنده کسي که دوستش داريد مشکل به نظر مي رسد اما اگر چيزي قابل تعريف را با آن بياموزيد روبرو شدن با مسائل بسيار آسان تر خواهد شد.
8) بگوييد که دوستش داريد: هنگاميکه مي خواهيد به حالت آشتي و صلح برگرديد به دوستتان بگوييد که دوستش داريد. اطمينان دادن در مورد اين موضوع که احساس شما نسبت به همسرتان هيچگاه و تحت هيچ شرايطي تغيير نخواهد کرد، بسيار خوب است.
9) براي عصر برنامه ريزي کنيد: بعد از اينکه در خانه اوضاع آرام شد براي آزاد شدن فکرتان از مجادله براي انجام فعاليت تفريحي آماده شويد اگر همسر يا نامزدتان قبلا براي رزرو بليط سينما يا هر چيزي اقدام مي کرد اين بار شما پيش قدم شويد و اين کار را انجام دهيد.
10) ببخشيد و فراموش کنيد: عذرخواهي تنها به اين معناست که بگوييد متاسفيد بلکه بايد آن اتفاق را براي هميشه فراموش کنيد. در حقيقت فراموشي باعث مي گردد که مسئله مورد نظر راه بازگشت و سرايت دوباره به رابطه تان را نداشته باشد.

پنجشنبه 19 شهريور 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "