لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

6 عادت مضر، براي بعد از غذا

سعي کنيد 6 مورد زير را بعد و قبل از غذا خوردن، رعايت کنيد:

1) بعد از غذا سيگار نکشيد: کشيدن يک نخ سيگار بلافاصله بعد از غذا، مساوي است با کشيدن 10 نخ در ساير اوقات. در نتيجه به همين نسبت خطر ابتلا به سرطان را افزايش مي دهد.
2) بلافاصله بعد از غذا، ميوه نخوريد: خوردن ميوه بلافاصله بعد از غذا باعث مي شود که هوا داخل معده جمع شده و نفخ شديد ايجاد شود، بنابراين حداقل 1 ساعت قبل از غذا و 2 ساعت بعد از غذا ميوه بخوريد.
3) بلافاصله بعد از غذا چاي ننوشيد: مقدا زيادي اسيد در برگ هاي چاي وجود دارد که باعث محکم شدن ترکيبات و پيوندهاي پروتئيني داخل غذا و در نتيجه سخت شدن هضم غذا مي شود.
4) حمام نکنيد: حمام کردن باعث افزايش جريان خون در دست ها، پاها و سطح بدن و کاهش جريان خون در اطراف معده مي شود، در نتيجه باعث اختلال در هضم غذا مي شود.
5) بعد از غذا پياده روي نکنيد: در بين مردم شايع است که پياده روي بعد از غذا، به هضم آن بسيار کمک مي کند، ولي اين درست نيست. پياده روي پس از غذا خوردن باعث مي شود که دستگاه گوارش در جذب غذا ناتوان شود و مواد مغذي داخل غذا جذب بدن نشوند.
6) بلافاصله بعد از غذا نخوابيد: در اين صورت عمل هضم غذا به درستي انجام نمي شود و باعث ايجاد عفونت روده و ناراحتي هاي گوارشي مي شود.

پنجشنبه 19 شهريور 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "