لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

پيامدهاي تند غذا خوردن

با عجله و تند غذا خوردن از جمله عادات نامطلوبي است که آثار سويي به دنبال دارد و از جنبه هاي مختلف قابل بررسي است. اغلب مردم تند غذا مي خورند و براي اين عمل توجيهاتي نيز مي آورند و البته بي توجه از اين موضوع رد مي شوند. اما موارد نادري وجود دارد که افراد واقعا عجله دارند و ناگزيرند که غذاي خود را به سرعت صرف کنند تا به موقع به کار خود برسند و اغلب توجيه قابل قبولي براي اين رويه غذا خوردن وجود ندارد، چرا که اين عده هيچگاه از خود نمي پرسند چرا با عجله غذا خوردن دايما و همه روزه برايشان تکرار مي شود؟ به نظر مي رسد مردم عمدتا حوصله جويدن بيشتر لقمه غذا را ندارند و غذا خوردنشان حالت روزمرگي و رفع تکليف دارد. اما از زاويه ديگري هم مي توان به مقوله غذا خوردن نگريست. خداوند در اين عالم لذايذ مباحي قرار داده است از جمله لذت غذا خوردن. بنابراين چه بهتر که به نحو مناسب از اين لذت و موهبت استفاده کنيم. اکنون بايد به اين سوال جواب داد که آيا کسي که با سرعت تمام غذاي خود را مي بلعد از غذايي که مي خورد لذت مي برد، يا کسي که ابتدا به ظرف غذاي خود مي نگرد و به آهستگي و در کمال آرامش غذاي خود را ميل مي کند؟ بدون ترديد حالت دوم لذت بخش است. ضمن آنکه آرام غذا خوردن موجب تحکيم و گرماي بيشتر محيط خانواده مي گردد. اما از اين جنبه احساسي که بگذريم، از نظر فيزيولوژي دستگاه گوارش و عمل بلع، مي توان بطور علمي پيامدهاي تند غذا خوردن را مورد تحليل قرار داد. براي اين منظور به اختصار، نگاهي به فيزيولوژي غذا خوردن مي اندازيم:

- جويدن: در هنگام جويدن، غذا به قطعات کوچک مناسب براي بلعيدن تبديل مي شود. حرکات بالا و پايين فک موجب خرد شدن غذا توسط دندان هاي پيشين مي شود و حرکات مشابه، دندان هاي آسيا را قادر مي سازد تا غذاي خورده شده را خرد کنند. اندازه قطعات خرد شده غذا متغير بوده و به عوامل بيروني مثل تربيت اوليه، نوع غذا، مکالمه تلفني، تماشاي تلوزيون و عادت بستگي دارد. جويدن بطور رفلکسي موجب ترشح بزاق و شيره هاي گوارشي معده مي شود. انسان ممکن است روزانه تا يک ليتر بزاق توليد کند. بزاق حاوي آنزيم هاي آميلاز و ليپاز است و پلي ساکاريدهايي مثل نشاسته را هيدروليز مي کند و به اين ترتيب نقش مهمي در هضم کربوهيدرات ها دارد. يکي از اعمال مهم بزاق توليد موکوس است که نه تنها در دهان و مري بلکه در نواحي ديگر دستگاه گوارش نقش مهمي را ايفا مي کند. از جمله اينکه موکوس با داشتن خاصيت چسبندگي خود موجب به هم چسبيده شدن اجزاي غذايي کوچک و آماده شدن آنها براي بلع مي گردد. موکوس علاوه بر اين موجب ليز شدن دستگاه گوارش و در نتيجه عبور آسان مواد غذايي در طول آن مي گردد. زياد جويدن موجب تحريک اعصاب سمپاتيک شده و ترشح بزاق را تا 5 الي 6 برابر حد معمولي خود يعني 3 ميلي ليتر در دقيقه اضافه مي کند.
- بلعيدن: بلعيدن شامل دو مرحله ارادي و حلقي است. در مرحله ارادي لقمه به داخل حلق رانده شده و در مرحله حلقي لقمه طي يک فرايند غيرارادي وارد مري مي گردد. عمل بلعيدن توسط تحريک گيرنده هاي موجود در دهان و حلق شروع شده و منجر به فرستادن امواج عصبي از طريق اعصاب زباني حلقي و عصب واگ به مرکز بلعيدن در بصل النخاع مي شود. دهان توسط لب هاي به هم فشرده شده بسته مي گردد. نوک زبان به طرف بالا و سقف دهان حرکت کرده و مانع برگشت غذا به طرف عقب مي شود. لقمه نيز در انحناي دهان قرار مي گيرد. البته مکانيزم بلع پيچيدگي هاي بيشتري دارد که از حوصله اين مطلب خارج است و به همين مقدار بسنده مي کنيم.
اکنون که مختصرا فيزيولوژي جويدن و بلع را دانستيم، مي توانيم بهتر پيامدهاي با عجله و تند غذا خوردن را بررسي کنيم:
1) فردي که به سرعت لقمه هاي غذا را برمي دارد و در دهان مي گذارد، با هر لقمه مقداري هوا نيز مي بلعد که اين هواي اضافي در معده توليد گاز کرده و نهايتا يکي از ناراحتي هاي گوارشي يعني نفخ را که مي تواند مزمن هم باشد به وجود مي آورد.
2) تند غذا خوردن موجب تحريک بيشتر اسيد معده مي شود، زيرا اولا قطعات غذاي خورده شده درشت بوده و موجب انقباضات قوي و يعضا دردناک مري مي گردد و به همين دليل مدت زماني که غذا به منظورعمل هضم توسط آنزيم هاي معده و شيره هاي گوارشي در معده مي ماند نيز افزايش پيدا مي کند و ثانيا در اثر ترشح بيشتر اسيد و آنزيم هاي گوارشي در طولاني مدت مخاط داخلي معده دچار آسيب مي شود. درشتي قطعات غذاي بلعيده شده حتي مي تواند موجب ديسفاژي شود.
3) افرادي که تند غذا مي خورند غالبا پرخور هم هستند، بعبارت ديگر با عجله غذا خوردن مي تواند منجر به اضافه وزن و حتي چاقي شود; زيرا در اين حالت فرد قبل از ترشح هورمون انسولين و در نهايت ارسال پيام سيري به مرکز سيري در هيپوتالاموس، غذاي خود را تمام کرده است.
4) در شرايطي که لقمه ي غذا به خوبي جويده نشده است، هضم اوليه اي که مي بايست توسط آنزيم هاي آميلاز و ليپاز بزاق انجام شود، صورت نمي گيرد; به اين ترتيب روند هضم به کندي انجام شده و علاوه بر آن جذب مواد مغذي نيز به خوبي انجام نمي گيرد.

چهارشنبه 11 شهريور 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "