لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

ارتباط خوب با آقاي رئيس

بطور کلي ارتباط برقرار کردن با افرادي که رفتارهاي غيرقابل پيش بيني زيادي در زندگي روزانه خود دارند، کار سختي است، بخصوص اگر اين فرد يا افراد از قسمت شما، سرپرست و يا رئيس شما در محل کارتان باشند. اما شما اصلا نگران نباشيد; چراکه مطمئنا شما نمي توانيد در هيچ زماني تعيين کنيد که رئيستان چگونه رفتار کند (زيرا ديگر شما رئيس بوديد و نه او)، ديگر اينکه يکي از «رازهاي پيشرفت» در هر محيط کاري، برقراري ارتباطي صميمانه و نزديک شدن (البته با حفظ سمت ها و خط کشي ها) به چنين روسايي است. امروز در « رازهاي پيشرفت» براي شما که مي خواهيد ارتباط خوبي با آقاي رئيستان داشته باشيد، 3 راه مطرح مي کنيم که با پيش گرفتن آنها مطمئن باشيد، زودتر از آنچه تصورش را بکنيد، مي توانيد بازده بهتري در کار خود داشته و چه بسا در شغل خود ترقي نيز بکنيد. بعبارتي ديگر با بکار بستن اين راه ها، ديگر احتياج نيست براي فرار از دست رئيس خود بيش از توانتان کار کنيد، بلکه مي توانيد به اندازه، کار کرده و با چند تغيير عملکرد کوچک، محيط کارتان را نيز براي خود و همکاران و آقاي رئيس دلپذيرتر نماييد. اين راه ها بدين ترتيب مي باشد:

1) کاري کنيد احساس خوبي داشته باشد: همه سرپرستان و روسا حتي آنهايي که به نظر شما ترسناک هستند، به اين سياست خوب جواب مي دهند. بگذاريد از کارهاي خوب شما کسب اعتبار کنند. حتي بيشتر اعتبار موفقيت خود را به آنها بدهيد. نگران اين نباشيد که ديگران ندانند شما اين کار را انجام داده ايد آنها مي دانند چه کسي واقعا کار کرده است. آنگاه نشسته و ببينيد که احساس او نسبت به شما چگونه است.

2) طوري رفتار کنيد که اهميت رئيس بودن را حس کند: اگر مي خواهيد با رئيس خود کمي خودماني صحبت کنيد، صادقانه او را ستايش کنيد و به او بگوييد چه چيزهايي و چقدر از او آموخته ايد، و يا از توانايي ها و صفات خوبش بگوييد. (اين را با خداي ناکرده با تملق و چاپلوسي اشتباه نگيريد.)

3) در مورد مشکلات بدون ارائه راه حل صحبت نکنيد: اين روزها مديران بعلت سرعت تغييرات در دنياي مدرن شديدا تحت استرس هستند، و هر بار که کسي آنها را صدا مي کند آنها منتظر شنيدن يک مشکل هستند و ناخودآگاه استرس آنها زياد مي شود. پس طبيعتا هر بار که اعصاب او به هم مي ريزد رفتارش هم تحت تاثير قرار مي گيرد. هر بار که با مشکلي برخورد مي کنيد، سعي کنيد راه حل شايسته و قابل انجامي هم براي آن ارائه کنيد. بعنوان مثال بگوييد: «آقاي رئيس مشکلي وجود دارد. من روي آن کار کرده ام و اين راه حل را پيشنهاد مي کنم تا آن را برطرف کنيم»، اين کار باعث مي شود رئيس شما از شما بخاطر تلاشي که کرده ايد قدرداني کند. ضمنا فراموش نکنيد که حتما بايد يک چنين رئيس خداي ناکرده بداخلاق و ترسناکي داشته باشيد تا اين کارها را انجام دهيد، روش هاي فوق براي هر نوع سرپرست و مافوق و رئيسي جواب مي دهد.

چهارشنبه 11 شهريور 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "