لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

نکاتي براي قوي ساختن استخوان‌ها

يکي از پزشکان غدد در آمريکا مي گويد که، بايد براي تنش استخواني و ماهيچه اي، ورزش هاي تحمل وزن را انجام داد. قبل از انجام هر ورزش با دکتر مشورت کنيد. سپس هر يک از ورزش هاي زير را امتحان کنيد:

1) تاي چي: «تاي چي» با يک فرم از حرکات تند و موزون، استخوان ها را هماهنگ و قوي مي سازد. يک مطالعه نشان داده که تاي چي فرايند پوکي استخوان را در زنان يائسه کند مي کند. زناني که هر روز 45 دقيقه اين ورزش را انجام مي دهند، 5 روز در هفته به مدت يک سال، 3/5 بار کمتر از ديگر افراد دچار پوکي استخوان مي شوند.

2) يوگا: مطالعه اي در ژورنال يوگا مشخص کرد که زناني که بطور مرتب ورزش يوگا را انجام مي دهند، تراکم مواد معدني استخواني در ستون فقرات آنها بيشتر مي شود. تمام روش هاي يوگا براي سلامت استخوان هاي کپل، ستون فقرات و مچ دست ها مفيد هستند. اين استخوان ها آسيب پذيرترين استخوان ها در مقابل شکستگي مي باشند.

3) پياده روي سريع: يک راه داشتن تناسب اندام که هرگز فراموش نمي شود. اين ورزش در بين زنان پر طرفدار است، و يک راه بهبود بخشيدن به سلامت استخوان مي باشد. در تحقيقي مشخص شد که، پرستاراني که 4 ساعت در هفته پياده روي مي کردند، 41درصد کمتر در معرض شکستگي کپل بودند، در مقايسه با افرادي که کمتر از يک ساعت در هفته پياده روي مي کردند. پياده روي سريع بهترين مي باشد، اما شما مي توانيد سرعت خود را بر اساس سطح تناسب اندام خود تغيير دهيد. پياده روي آزاد است، و شما هر جايي و هر زماني، حتي زمان مسافرت، قادر به انجام آن هستيد.

4) گلف: شايد تا حالا فکر کرده ايد که گلف براي افراد پير بوده و يا افرادي که نمي توانند ورزش هاي واقعي را انجام بدهند. کشيدن کيف گلف در اطراف 18 سوراخ، و پس و پيش بردن چوب آن براي پرتاب توپ، براي بالا تنه مفيد مي باشند و همه آن پياده روي ها و تعقيب توپ، به معني کارساز بودن براي ستون فقرات و کپل ها مي باشد. گلف به ورزش تحمل وزن، يک اسم جديد مي بخشد.

5) راه پيمايي: کار تحمل وزن و تاثيري که پاها به زمين برخورد مي کند، مي توانند تراکم استخوان را، به ويژه در کپل ها، افزايش دهند. اين شبيه قدم زدن مي باشد. با بالا و پايين رفتن تنه، تاثير بيشتري روي استخوان هاي کپل مي گذاريد و سلامت استخوان را بهبود مي بخشيد. هر چه روي پاها تاثير بيشتري باشد، تراکم استخواني افزايش مي يابد. با راه پيمايي، دلزدگي کمتر مي شود. علاوه بر آشنا شدن با افراد جديد، مي توانيد مناظر جديد و زيبايي را تماشا کنيد.

6) ورزش هاي راکتي: تنيس، اسکواش و پينگ پنگ مي توانند تراکم استخواني را ساماندهي کنند. هر بار که به توپ ضربه مي زنيد، بازو، مچ دست و شانه خود را مي کشيد، و به اين طرف و آن طرف مي دويد، ستون فقرات و کپل هاي خود را به کار مي گيريد. اگر قصد انجام ورزش هاي راکتي را داريد، سعي کنيد نوع تک نفره آن را امتحان کنيد، چرا که مجبور مي شويد بيشتر بدويد.

7) ورزش استقامتي: وزنه برداري، استفاده از ماشين هاي وزنه اي، انجام ورزش هاي سوئدي، اشکالي از ورزش استقامتي مي باشند. که در آنها با بعضي از فرم هاي مقاومتي کار مي شود، چه با وزنه يا بدون وزنه باشند، تا استخوان ها و ماهيچه ها دچار تنش شوند. اگر در نهايت 2 بار در هفته اين ورزش ها را انجام دهيد، رشد استخوان هاي خود را تحريک مي سازيد. هر باشگاهي يک مربي دارد که مي تواند فعاليت بدني را براي پاها، پشت، شانه ها و بازوهاي شما طراحي کند، تا بتوانيد به تناسب اندام برسيد و سلامت استخوان هاي خود را بهبود ببخشيد.

چهارشنبه 11 شهريور 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "