لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

10 مانع پيشرفت در کسب و کار

1) اگر در کاري شکست بخوريد، بازنده هستيد: اين اتفاق ممکن است در تمام طول دوران تحصيلي و يا دوران شغلي براي ما اتفاق بيفتد. همه انتظار دارند که ما هميشه برنده، برنده، و برنده باشيم. شما بايد اين عقيده را در ذهن خود پرورش دهيد که اگر چيزي را امتحان کرديد، و در آن شکست خورديد، بايد آنقدر آنرا تکرار کنيد تا به نتيجه مطلوب دست پيدا کرده و پيروز شويد. اگر شما معتقد باشيد که اگر در کاري شکست خورديد، آنوقت بازنده هستيد پس بايد بدانيد که با اين تفکر تمام مردم دنيا بازنده محسوب مي شوند. با يک چنين اعتقادي فقط خودتان را از صحنه پيشرفت دور نگه مي داريد. يک ايده نوين را جايگزين اين تفکر غلط کنيد.

2) اگر اجباري به تغيير نيست چرا تغيير کنيم: منظور من اين نيست که به خاطر اصل تغيير و تحول در زندگي خود تغيير ايجاد کنيد. بلکه نظر من اين است که افراد بايد با پيشرفت تکنولوژي خودشان را وفق داده از نوآوري ها بهره بيشتري در کارهاي خود ببرند. ما بايد تغيير کنيم تا بتوانيم در زندگي به جلو پيش برويم. تا آنجايي که مي توانيد از افرادي که به سکون تما يل دارند و از تغيير و تحول خوششان نمي آيد پرهيز کنيد. اگر متوجه تغييري مي شويد که مي تواند در زندگي شما پيشرفت ايجاد کنيد حتما آن را امتحان کنيد.

3) تو به اندازه کافي مهارت نداري که از پس آن بربيايي: هيچکس در زندگي از همان ابتدا به اندازه کافي در کاري مهارت بالا نداشته و همه بالاخره از يک جايي کار خود را شروع کردند. اگر تصميم داريد کاري را انجام دهيد، پس از همين حالا شروع کنيد، به اين دليل که خيلي چيزها را در مورد آن مطلب نمي دانيد، به خود استرس ندهيد. حتما نبايد مدرک دانشگاهي داشته باشيد تا بتوانيد از عهده کاري بر بياييد. بايد آنقدر تلاش کنيد تا به هدف خود برسيد. منابع ديگري بجز دانشگاه هم هستند که مي توانند اطلاعات مفيدي را در زمينه هاي مختلف در اختيار شما قرار دهند. فقط بايد راه و روش مناسب را پيدا کنيد. اگر کارهايتان را به درستي انجام دهيد و از راه درست وارد شويد و ارزش هاي خود را دست کم نگيريد، به راحتي ديگران متوجه توانايي هاي شما خواهند شد.

4) براي شروع کاري تازه خيلي دير شده: شايد روزي برسد که ميانگين سن انسان ها به 100 سال نيز افزايش پيدا کند. اين بدان معناست که هيچ وقت براي شروع کار تازه اي دير نمي شود. شروع يک کار يا معامله تازه، راه مناسبي است که ذهن خود را فعال نگه داريد. همچنين اين کار مي تواند اشتياق لازم براي انجام ساير کارها را نيز در اختيار شما قرار دهد. به هر حال هر کسي در يک سني از دنيا مي رود، اگر بخواهيد منتظر روز مرگ خود بنشينيد، آنوقت به هچ کاري نمي رسيد، پس فقط هر کار تازه اي را امتحان کنيد، اينطوري از زندگي لذت بيشتري خواهيد برد.

5) پذيرش جبر مطلق: اين شما هستيد که زند گي خود را کنترل مي کنيد و هيچ کس ديگري نمي تواند اين کار را بدون خواست و اراده شما انجام دهد. خداوند در درون شما نهفته است و نيروهاي دروني شما را تقويت مي کند. زماني که نماز مي خوانيد، نه تنها شکر خداوند را به جا مي آوريد، بلکه خودتان را به يک زندگي بهتر ترغيب مي کنيد. زمانيکه از او طلب بخشش مي کنيد، از خودتان بخشش مي خواهيد. هيچ کس در جهان هستي نمي تواند واکنش هاي شما را کنترل کند. هيچ گاه اجازه ندهيد يک چنين ايده اي به ذهن شما خطور کند. نبايد به هيچ چيز و هيچ کس اجازه دهيد که کنترل زندگي تان را به عهده بگيرند. براي خودتان زندگي کنيد و به ديگران هم کمک کند که اين کار را انجام دهند.

6) قدر و لياقت شما محدود نيست: اين حقيقت که شما زنده هستيد و زندگي مي کنيد، باعث مي شود که از شما يک انسان منحصر بفرد بسازد. اگر مي خواهيد در تمام مراحل زندگي از ديگران برتر باشيد بايد براي آن زحمت بکشيد و تلاش کنيد. همه افراد داراي استعدادها و توانايي هايي هستند که خودشان هم از آنها خبر ندارند. همه چيز را امتحان کنيد تا بالاخره چيزي را که به آن علاقه داريد پيدا کنيد. من به شدت اعتقاد به تغيير و تحول دارم. حتما لازم نيست که در تمام طول عمر خود تنها يک کار را تکرار کنيد. شيوه زندگي کردن خود را آنقدر تغيير دهيد تا اينکه به راهي برسيد که از صميم قلب آنرا دوست مي داريد.

7) جهان اطراف ما تغيير نمي کند: دنيا از شما تشکيل شده. هر فردي که بر روي اين کره خاکي زندگي مي کند، يک دنياي متفاوت در ذهن خود دارد. تو دنيا را همانند من نمي بيني و من هم دنيا را مانند تو و خيلي از افراد ديگر نمي بينم. بنابراين همه چيز در دنيا به شما بستگي دارد. حالا به من بگوييد: براي تغيير دنياي خود قصد داريد چه کاري انجام دهيد؟

8) هيچ کس مرا قبول ندارد: من به شما اطمينان دارم اما نظر من هيچ ارزشي ندارد، نظر هيچ کس مهم نيست; شما خودتان هستيد که بايد به خود اعتماد کنيد. به محض اينکه به خودتان ايمان پيدا کرديد ديگران هم به شما اعتماد پيدا مي کنند، اما سعي کنيد خودتان را به نظريات ديگران وابسته نکنيد.

9) من هيچ وقت نمي توانم خيلي پولدار شوم: من اين جمله را بارها و بارها از زبان ديگران شنيده ام. ذهن ما همان قدر پول در مي آورد که انتظارش را دارد. اگر من دائما به خودم بگويم: «هيچ راهي وجود ندارد که من بتوانم ميليوني پول در بياورم» ذهنم ديگر دنبال راه هاي نمي گردد که از طريق آن بتوانم ميليون ها تومان پول بدست آورم. اصلا مهم نيست که افکار شما تا چه حد بلند پروازانه باشد حتي اگر به نتيچه هم نرسيد حداقل يک ايده جديد را خلق کرده ايد.

10) هيچ کاري در اين مورد از دستم بر نمي آيد: ناآگاهانه است! شما مي توانيد جنبه هاي مختلف زندگي خود را تغيير دهيد. برخي از افراد نمي توانند يک چنين نگرشي را در ذهن خود ايجاد کنيد و اين مسئله واقعا شرم آور است. زندگي ممکن است دشواري هاي بسيار زيادي را داشته باشد و تصميم گيري هم دل و جرات زيادي مي خواهد، اما شما توانايي تغيير همه چيز را داريد. بدانيد که از زندگي خود چه مي خواهيد، ببينيد چه مراحلي را بايد طي کنيد و بعد هم همه چيز را تغيير دهيد.

چهارشنبه 11 شهريور 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "