لينکستان سايتهاي ايراني

 

مقالات لينکستان
فرهنگ و هنر  
 


بازگشت به فهرست مقالات

 

10 اشتباه مديران جديد

به جرات مي توان گفت بالغ بر نيمي از مديران پيش از شروع کار، تحت آموزش قرار نمي گيرند. از اين رو اشتباهات متداولي به کرات ميان مديران جديد مشاهده مي شود که در فهرستي فشرده به آنها مي پردازيم:

1 ) باور وقوف بر تمامي امور: فرضا چنانچه مديريت توليد به شما واگذار شده باشد ممکن است حس کنيد همه چيز را در خصوص توليد مي دانيد. حتي در صورت صحبت اين امر، يقين داشته باشيد درباره مهمترين بخش مسئوليت جديدتان يعني مديريت بر پرسنل بر همه چيز آگاه نيستيد. به اطرافيانتان گوش سپرده و هر زمان اقتضا» مي کند از اطلاعاتشان بهره ببريد.
2) تاکيد دائم بر مديريت خود: مطمئن باشيد همه شما را بعنوان مدير گروه مي شناسند پس سعي نکنيد مرتبا اين موضوع را خاطر نشان کنيد. شاخصه يک مدير شايسته تمايز مثبت وي در جنبه عملکردي با ديگران است.
3) تلاش براي دگرگوني در همه امور: تا جايي اصرار بر تغيير امور داشته باشيد که از خطا اجتناب شود. فراموش نکنيد صرفا به اين علت که روش انجام کاري، مورد پسند شما نيست، لزوما اشتباه محسوب نمي شود. درک تفاوت ميان «افتراق» و «اشتباه» از مولفه هاي مهم مديريت است.
4) هراس از انجام هر کار: شايد خواهان ترفيع شغلي نبوده و در قدرت پذيرش مسئوليت تازه دچار ترديد باشيد ولي اجازه ندهيد اين تفکر و عدم اعتماد به نفس شما را از به کارگيري تمام توانتان بازدارد. قطعا کارفرمايان شما را واجد صلاحيت لازم ديده اند. چون در غير اينصورت برگزيده نمي شديد.
5) عدم اختصاص وقت به شناخت پرسنل: بعيد نيست که سال هاي متمادي در کنار پرسنل امور خود کار کرده باشيد. ولي اين بدان معنا نيست که به تمامي جنبه هاي وجوديشان شناخت پيدا کرده باشيد. پس در مقام يک مدير اکنون اسباب تهيج آنان را کشف نموده دريابيد که به چه نحو مي توان برانگيختشان، موجبات نگراني را تشخيص داده و بکوشيد آن را به عنوان يک فرد مستقل بشناسيد چراکه اين يگانه شيوه اعمال مديريت موثر بر نيروي انساني است. اختصاص وقت و توجه هرگز به ضررتان نخواهد بود زيرا اين پرسنل است که شما را در تلاش هاي مديريتي مساعدت کرده يا گاه به ناکامي مي کشاند.
6) عدم صرف وقت با کارفرما: طبعا از زماني که کارفرما شما را به پست مديريت گمارده از ميزان اشتغال شما آگاه است، از سوي ديگر پيش از اينکه مدير باشيد وظيفه شما کمک به کافرماست، بنابراين اختصاص وقت به وي چيزي نيست جز برقراري ارتباطي دو سويه جهت دادن اطلاعات و دريافت راهنمايي و آموزش.
7) عدم نگراني نسبت به مشکلات و کارمندان مشکل دار: ازمشکلات گريزي نيست. در مواجه رويدادها تکليف شما يافتن موثرترين راهکار و به اجرا درآوردن آن است. البته نه به آن معنا که از گرفتن مساعدت ديگران غافل شويد بلکه معضل را يافته وتا زمان برطرف شدن، آن را تحت کنترل و نظارت داشته باشيد.
8) خود سانسوري: اين صحيح نيست تنها به اين علت که سرپرست گروه مي باشيد رخصت ابراز هيجانات و حتي يک لبخند را از خود دريغ نمائيد يا سر زدن خطا را از خود امري غيرمحتمل فرض کنيد.
9) عدم حمايت از پرسنل خود: افراد گروه شما از هر سو تحت فشار قرار دارند. ساير قسمت ها بعضا به دليل عملکرد ناموفق از آنان انتقاد کرده و کارفرما گاه امور ناخوشايندي به اين گروه ارجاع مي دهد، اين وظيفه شماست تا استقامت کرده، اطمينان حاصل نمائيد که با پرسنل تان تا حد امکان منصفانه رفتار شده است. به زودي باز خورد اين وفاداري را از سوي آنان دريافت خواهيد کرد.
10) احتراز از مسئوليت پذيري در هر مورد: چه بخواهيد و چه نه، شما به عنوان مدير، مسئول همه امور واقع شده در گروه خود هستيد. خواه شما آن را انجام داده باشيد، خواه از آن آگاه باشيد و يا حتي نباشيد هر امري به شما منتج مي شود، پس نه فقط سازماندهي ارتباطات بر عهده شماست بلکه بايد مسئوليت هاي متعاقب آن را بپذيريد.

چهارشنبه 11 شهريور 1388  منيع :  روزنامه ابتکار

 

 

 

 

 

صفحه اصلي .  مقالات  .  نرم افزار  .  لينکها   ثبت لينک .  تماس با ما  .  تبليغ در لينکستان 

 

لينک به سايت‌ها و وبلاگ‌ها، به معناي تائيد ديدگاهها، مطالب و محتوايشان نيست.

 

تمامي حقوق سايت حاضر محفوظ و متعلق به لينكستان ميباشد.
Copyright © 2003-2019 Linkestan.com, All rights reserved

 " استفاده از مطالب، فقط با ذکر نام و لينک سايت مجاز است "